Termékcsoportok

Szorítóelemek a KIPP-től

A kezelőelemek és szabványelemek mellett a KIPP szorítóelemeket is gyárt nagy választékban. Ehhez tartoznak többek között a szorító talpak, ill. szorítóvasak, de a leszorító horgok, úszószorítók és sok más termék is.

A KIPP szorítóelemeket olyan esetekben használják, ha munkadarabokat kell rögzíteni, tehát beszorítani vagy tartani. A szorítóelem típusától függően az erők fentről, oldalról vagy alulról hatnak a munkadarabra, hogy garantálják az optimális beszorítást vagy tartást. A fémipari szakmában az egyedi prototípusok gyártásától kezdve a gépipari sorozatgyártásig alkalmazzák őket.

Különböző típusú és méretű szorítóelemek

A szorítóelemek között különböző kategóriákat, ill. kiviteleket különböztetünk meg. A KIPP-nél kaphatók:

  • mechanikus szorítóelemek,
  • pneumatikus szorítóelemek. 

A KIPP termékek legnagyobb részét a mechanikus szorítóelemek teszik ki. Ezeket kézzel működtetik és gyakran szerszámmal, pl. franciakulccsal vagy imbuszkulccsal szorítják be. A pneumatikus szorítóelemek abban különböznek a mechanikus szorítóelemektől, hogy ezek nem kézi működtetésűek. Ezáltal az automatizálás területén is alkalmasak és támogatják a termelési környezet digitalizálását.

A KIPP különböző méretű szorítóelemeket kínál, így széles felhasználási területet tud lefedni. Az egységes rendszerméretek érdekében M4 – M36 méretek állnak rendelkezésre. Ezek természetesen fedik a fő rendszerméreteket is: M6, M8, M10, M12, és M16

Szorító talpak a biztonságos beszorításhoz

A szorító talpak, amelyeket szorítóvasaknak is neveznek, a mechanikus szorítóelemekhez tartoznak. A szorítóvasak fentről gyakorolnak beszorító erőt a munkadarabra. A KIPP előre gyártott részegységeket kínál, de megfelelő külön alkatrészeket is, amelyekből egyedi részegységek állíthatók össze. A nagy választékból sokféle kivitelű modellek között választhat.

A szorító talpak felépítése

A szorító talp egy egész részegység része, amely több külön alkatrészből áll. A rögzítés alapvető részét egy tőcsavar képezi, amelyet az alaplemezbe csavaroznak be és rajta keresztül vezetik be az erőt. A tőcsavaron keresztül rugót vagy szorítóvas-tartót lehet bedugni. A szorítócsavarok kilazítása után ez gondoskodik a szorítóvas visszaállításáról az alaphelyzetbe és megkönnyíti a munkadarab eltávolítását. A tőcsavarra és a szorítóvas-tartóra helyezik fel a szorítóvasat. Ez oválfuratokkal rendelkezik, amely lehetővé teszi az eltolást és megkönnyíti a munkadarab elhelyezését. Egy kiegészítő menetes furatnak köszönhetően lehetséges a szorítóvas bővítése pl. nyomódarabokkal, gripperekkel vagy önbeálló támaszokkal. A szorítóvas kivitelétől függően a másik végén egy második menetes furat található. Ez támcsavarok és támasztóelemek ráépítésére szolgál. Ezek arról gondoskodnak, hogy a teljes szorítóerőt átvezessék a szorítóvasról a munkadarabra, továbbá megakadályozzák, hogy a szorítóvas hátra nyomódjon. A szorítóvasak különböző kivitelben és formában kaphatók, így számtalan befogási feladatra alkalmasak.

Szorító talpak – Alkalmazás és felhasználási területek

A munkadarabok befogására szorító talpak, ill. szorítóvasak használhatók. Ehhez a szorító talpat a készüléklemezre szerelik Ezután felhelyezik a beszorítandó tárgyat. Az oválfuratoknak köszönhetően a szorítóvas könnyen eltolható a kívánt helyre. A tőcsavaron lévő anyát meghúzva a szorítóvas lefelé nyomódik és a munkadarabot rögzíti. A szorító talpakon lévő támasztóelemek biztosítják, hogy a beszorításnál a szorító talp a munkadarab ellenhatására nem tolódik hátra. Ha a munkarab magasabb, mint a szorító talppal beállítható magasság, akkor magassági blokkokat lehet használni. Ezek megnövelik a magasságot és lehetővé teszik nagyobb munkadarabok beszorítását is.

A szorító talpakkal a gép- és készülékgyártásban, valamint a prototípusgyártásban találkozunk. Továbbá a marógépekben is felhasználásra kerülnek, vagy pedig hegesztésnél biztosítják a munkadarab stabil helyzetét.

További szorítóelemek a KIPP-től

Leszorító horgok

A leszorító horgok is a mechanikus szorítóelemek csoportjába tartoznak. A beszorítás itt is függőlegesen fentről lefelé történik. Ennek a szorítóeszköznek a közepén egy csavar található, amely a beszorított tárgyba vezeti az erőt. A külső alaptest és a csavar között egy rugó helyezkedik el, amely a kilazítás után a leszorító horgot visszatolja az alaphelyzetbe. A lengő szorítókhoz hasonlóan a leszorító horgoknál is kihajtható a szorítókar, ezáltal könnyen kicserélhető a munkadarab.

Különböző kivitelek közül választhat. Többek között a működtetés módjában, a szorítókar kivitelében vagy a befogási lehetőségekben különböznek egymástól. A működtetés módjára vonatkozóan vannak belső hatszög kulcsnyílású csavarral rendelkező leszorító horgok, amelyek szerszámmal működtethetők. A szerszám nélküli kezeléshez kaphatók excenterkarral vagy szorítókarral ellátott leszorító horgok. A szorítókar különböző kivitelben és akár kímélő rátétekkel is kapható. Ez megakadályozza a munkadarab karcolódását. A modelltől függően a leszorító horgok rögzíthetők a készüléklemezen, beszerelhetők az alaplemezbe süllyesztve vagy elhelyezhetők az oldalon felfogó derékszög segítségével.

Úszószorítók

Ahogy a neve is mutatja, az úszószorító esetében a beszorítás úszva történik, így a szorítót pontosan a munkadarabra helyezhetik. Ezek a hajlítható és érzékeny részegységek túlnyúló befogási helyeinek beszorítására szolgálnak. Megakadályozza, hogy a munkadarab a megmunkálás közben behajlítódjon vagy rezgések következtében megsérüljön. A befogó tudatos rögzítése inaktiválja az úszó funkciót. A KIPP árukínálatában két különböző kivitel található, amelyek a működtetés módjában különböznek. A

K1228-as modellek a piros színű alumínium házról ismerhetők fel. A munkadarab rögzítése és az úszó funkció inaktiválása ennél a modellnél csupán egy szorítóhelyen, az anyán keresztül történik. Ez a forgatónyomatéktól függ, amellyel meghúzzák az anyát. 15 Nm forgatónyomatékig a munkadarab be van szorítva és a beszorító önbeálló csapágyazású. 15 Nm felett az úszószorító rögzül. A

K1227-es úszószorítók alumínium háza kék színű. Annyiban különböznek a K1228-as úszószorítóktól, hogy a működtetéshez két hatlapú anyával rendelkeznek. A nagyobb SW18-as hatlapú anyag beszorítja a munkadarabot, miközben a kisebb SW10-es anya az önbeálló funkciót vezérli és blokkolja.

HEINRICH KIPP WERK – Szorítóelemek rendelése online

Rendeljen szorítóelemeket a HEINRICH KIPP WERK-nél online. A szorító talpak, leszorító horgok és úszószorítók mellett további szorítóelemek nagy választékát találja. Ha a nagy választék ellenére sem találta meg a megfelelő terméket, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot! Szakértőink szívesen adnak tanácsok és egyedi megoldásokat fejlesztenek ki az Ön igényeinek megfelelően.
Keresés
Kosár
Termékek száma: 0
Összeg: 0,00 
Megjelenítés
Gyors rendelés
Rendelkezésre állás
Itt ellenőrizheti a termék rendelkezésre állását.
Magyarország
Oldaltérkép Nyomtatás Hírlevél Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Minden jog fenntartva. Tel +49 (0) 74 54 / 793-0 · Fax +49 (0) 74 54 / 793-33